je vykonávaná za účelom vybavenia nemocnice potrebným prístrojovým a materiálovým vybavením z dôvodu zníženia dopadov pandémie COVID-19.
Našim hlavným cieľom je zabezpečiť fungovanie nemocnice v čase pandémie spojenej s COVID-19 tak, aby bola poskytovaná zdravotná starostlivosť na najvyššej úrovni so zameraním na cielené zníženie negatívnych dopadov pandémie, posilnenie kapacít v zdravotníckom systéme a ochranu verejného zdravia.
Miestom realizácie projektu sú priestory Detskej fakultnej nemocnice Košice, Trieda SNP 1, 040 11 Košice. Čas realizácie projektu (harmonogram) je stanovený na obdobie 01/2021 – 12/2021.
Cieľ projektu dosiahneme prostredníctvom realizácie týchto troch projektových aktivít:
A1) Vybavenie DFN KE pre zabezpečenie prevencie, diagnostiky a liečby detských pacientov podozrivých alebo chorých na COVID-19
A2) Dovybavenie MOM v DFN KE pre antigénové testovanie COVID-19
A3) Vybavenie DFN KE pre ochranu pracovníkov nemocnice (ochrana verejného zdravia)
Hodnoty merateľných ukazovateľov v projekte sme stanovili ako súčet oprávnených výdavkov pre prístroje a OOP nasledovne:
Hodnota zakúpeného zdravotníckeho vybavenia (A1): 336 430,96 Eur
Hodnota zakúpených osobných ochranných prostriedkov (A2 a A3): 4 617,27 Eur
Zvýšenie úrovne informačnej a kybernetickej bezpečnosti v prostredí Detskej fakultnej nemocnice Košice
je vykonávaná za účelom zabezpečenia opatrení k úplnému pokrytiu rizík súvisiacich s kybernetickou bezpečnosťou.
Našim hlavným cieľom je zvýšenie úrovne informačnej bezpečnosti a kybernetickej bezpečnosti a zabezpečenia ochrany údajov, s ktorými DFNKE disponuje a zabezpečenie nepretržitej prevádzky ISVS. Prostredníctvom navrhovaných riešení je zámerom DFNKE minimalizovať negatívne dopady v prípade výskytu kybernetického incidentu a útokov na informačné systémy DFNKE prostredníctvom zavádzania systémov riadenia a nástrojov v oblasti informačnej bezpečnosti a kybernetickej bezpečnosti.
Miestom realizácie projektu sú priestory Detskej fakultnej nemocnice Košice, Trieda SNP 1, 040 11 Košice. Čas realizácie projektu (harmonogram) je stanovený na obdobie 03/2023 – 11/2023.
Hlavné výsledky projektu:
A1) nasadenie nástrojov na monitorovanie a riadenie bezpečnostných incidentov (monitorovanie sieťovej infraštruktúry, aplikácií, služieb; ochrana koncových bodov – monitoring koncových bodov, )
A2) nasadenie centra prevádzkovej bezpečnosti (SOC) ako služby,
A4) zabezpečenie ochrany perimetra vhodnou firewalovou infraštruktúrou s rozšírenými funkciami ako napr. IDS a IPS, vytvorenie bezvýpadkového systému vysokej dostupnosti,
A5) zavedenie segmentáciu siete s overovaním – autentifikovaním zariadení v káblovej aj bezkáblovej sieti (802.1x),
A6) zvýšenie úrovne kybernetickej bezpečnosti prostredníctvom zlepšenia úrovne measurement governance kybernetickej bezpečnosti, vypracovaním ďalších relevantných bezpečnostných politík a bezpečnostných dokumentov vyplývajúcich zo zavádzania nových hlavne technických bezpečnostných opatrení, zavedením procesov governance informačnej bezpečnosti do praxe s využitím SW nástrojov na riadenie procesov a manažmentu dokumentov.
Merateľné ukazovatele projektu:
P0193 Počet nasadených nástrojov na rozpoznávanie, monitorovanie a riadenie bezpečnostných incidentov – Plánovaná hodnota merateľného ukazovateľa celkom: 4
P0167 Počet informačných systémov VS zapojených do centrálneho systému monitorovania bezpečnosti v rámci VS – Plánovaná hodnota merateľného ukazovateľa celkom: 5
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré sú nevyhnutné pre základnú prevádzku webovej stránky a funkčné súbory cookies na lepšie prispôsobenie potrieb používateľov. Viac informácií.